ارزش هر بیت کوین – قیمت روز بیت کوین

قیمت بیت کوین

ارزش هر بیت کوین در ایران – قیمت روز بیت کوین در ایران به صورت دوره ای در وبسایت بیت کوینی ها بروز رسانی می گردد.

ارزش هر بیت کوین در سایت بیت کوینی ها از طریق سایت https://blockchain.info و https://www.coindesk.com بروز رسانی می گردد.

قیمت این لحظه بیت کوین $ 0000 دلار امریکا می باشد

قیمت هر بیت کوین در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۶ برابر ۸۶۱,۲۰’۱۰ $ دلار امریکا می باشد.

قیمت هر بیت کوین در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۶ برابر ۵۳۳,۱۹’۱۴ $ دلار امریکا می باشد.

قیمت هر بیت کوین در تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۳۹۶ برابر ۴۵۷,۱۳’۱۵ $ دلار امریکا می باشد.

قیمت هر بیت کوین در تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۹۶ برابر ۴۱۰,۴۳’۱۵ $ دلار امریکا می باشد.

قیمت هر بیت کوین در بازار ایران و جهان در بازار بورس جهانی مشخص می گردد. موارد متعددی در قیمت هر بیت کوین موثر است اما به هر حال افرادی زیادی که تبادلات خود را با بیت کوین انجام می دهند، باید قیمت آن را بدانند. آنچه مسلم است اینکه قیمت بیت کوین در برخی موارد رو به پایین و در پاره ای مواقع رو به بالا می باشد. اما آنچه مسلم است، قیمت بیت کوین به صورت کلی ، افزایشی بوده است.

نمودارهای قیمت بیت کوین:
بیت کوین چیزی فراتر از قیمت کنونی در بازارهای مبادلات است، اما بیشتر افراد توجه خود را بر روی ارزش حال حاضر بیت کوین متمرکز می کنند. سایت های مختلفی برای مشاهده ی قیمت بیت کوین ، متوسط حجم مبادلات و نمودارهای نشان دهنده ی سفارش های خرید و فروش وجود دارند.
یکی از سایتهای مورد علاقه ی من BitCOin Wisdom است که پیشنهاد می کنم حتما به آن نگاهی بیندازید. در این سایت داده ها از بازارهای مبادلات سرتاسر جهان جمع آوری می شوند و با مبادلات پول های بدون پشتوانه مقایسه می گردند. تمامی اطلاعات رایگان است و به طور لحظه ای به روز می شوند.

نرخ تبدیل بیت کوین

با توجه به واحد پول یک کشور نرخ تبدیل بیت کوین ممکن است بسیار متغیر باشد. نه تنها نرخ ها به ساعت مشخص در روز بستگی دارند، بلکه تفاوت زیادی میان مراکز تبادل متعدد وجود خواهد داشت. کسب و کار مبادله ی بیت کوین ماهیتی بسیار پیچیده دارد و هر مرکز مبادله ای تا حد امکان به دنبال جذب مشتریان بیشتر است. بدین منظور هر مرکز مبادله باید با مدل کسب و کار خود تلاش کند تا افراد بیشتری را جذب خود سازد. در بیشتر موارد کاربران تازه وارد، بزرگترین بخش بازار را تشکیل می دهند و تمامی تلاش ها در جهت دسترسی بیشتر آنها به بیت کوین است.

به منظور دستیابی به بهترین نرخ تبدیل بیت کوین، تاکتیک های زیر را به کار ببرید:

  • وقتی به دنبال مبادله ی بیت کوین با پول رایج یا بالعکس آن هستید، ابتدا از قیمت کنونی بیت کوین اطمینان یابید. سعی کنید همیشه از نرخ تبدیل بیت کوین اطلاع داشته باشید. در طول چند سال گذشته، مراکز مبادله بیت کوین در زمانی که شما وارد معامله می شوید و درخواست خرید می دهید، از قیمت ثابت برای هر بیت کوین – طی ۱۵ دقیقه – استفاده کردند و فردا را بر این داشتند که شما معامله را در این چارچوب زمانی مشخص تکمیل خواهید کرد. برای مثال، وقتی بیت کوین را به ارز مورد نظر تبدیل می نمایید اگر نرخ تبدیل ۳۵۷۰ دلار برای هر بیت کوین باشد، کاربر باید انتقال پول (ارز مورد نظر را) از حساب بانکی خود به حساب مرکز مبادله را در عرض ۱۵ دقیقه تکمیل کند تا قیمت کنونی را داشته باشد. عدم انجام دادن سریع این کار ممکن است باعث قیمت متفاوتی در زمان تراکنش شود که این تفاوت می تواند مقداری کمتر یا بیشتر از نرخ مشخص شده باشد.
  • همیشه به نرخ مبادله ی بیت کوین برای واحد پولی مورد نظرتان توجه داشته باشید تا سود خود را حداکثر و ضرر را به حداقل برسانید. با وجود این که Bitcoinwisdom.com بی شک یکی از منابع مناسب داده ای ماست، اما منابع مشابهی مانند Coinmarketcap.com وCryptotrader.com  نیز وجود دارند. بر اساس ابزارهایی که انتخاب می کنید، می توانید نمودارهایی را به دست آورید تا بر اساسی آن به نرخ تبدیل ارز یا نرخ ارز مورد نظر/ بیت کوین در قالب اعداد دسترسی یابید.
  • به خاطر داشته باشید باید کارمزد تراکنش را نیز به نرخ تبدیل اضافه کنید . در برخی از مراکز مبادله در زمان انجام دادن تراکنش کارمزد بیشتری باید پرداخت شود، بنابراین قبل از هر تراکنشی مطمئن شوید که کارمزد تبدیل چقدر است. بعضی مراکز تبادل بیت کوین در زمان خرید و فروش تخفیف های کوچکی می دهند، در حالی که بقیه ممکن است هزینه ی بیشتری از شما مطالبه کنند. به علاوه در صورتی که بخواهید از حساب بانکی تان برداشت نمایید یا از سایر روش های پرداخت استفاده کنید، هزینه های بیشتری را باید بپردازید.
  • در ایران نرخ بیت کوین ( قیمت هر بیت کوین ) بیشتر از دامنه ی نرخ بین المللی است، زیرا ما نوسانات نرخ دلار آمریکا و کارمزدهای صرافی و یا کارمزدهای ابزارهای پرداختی واسط (مانند پرفکت مانی و مانی گرام ) را داریم. از این رو در محاسبه ی نرخ ها دقت نمایید. از طرف دیگر، در ایران سایت های زیادی به خرید و فروش بیت کوین می پردازند که به هیچ عنوان معتبر نمی باشند. از این رو، فریب قیمت های پایین آنها با نوشته های درون سایتشان را نخورید و سعی کنید از توصیه ی دوستان و افراد معتمدتان که در زمینه ی خرید یا فروش بیت کوین تجربه دارند، استفاده نمایید.

دنبال کردن قیمت بیت کوین در بازارهای مبادلاتی

با توجه به این که از کدام پلتفرم برای مبادله ی بیت کوین استفاده می کنید، روش های مختلفی برای نظارت بر نرخ مبادله ی بیت کوین وجود دارد. برای بسیاری از کاربران لپ تاپ و کامپیوترهای دسکتاپ بهترین گزینه به نظر من چک کردن وب سایت Bitcoinvisdom.com است. در این پلتفرم شما آمار قیمت لحظه ای بیت کوین را برای تمامی ارزهای معتبر چون دلار آمریکا، یورو، یوان چین و دلار کانادا و نیز آمار مبادلات با این ارزها را مشاهده خواهید کرد.

برای کاربران موبایل داستان کاملا متفاوت است. بیشتر کیف های پول موبایل بیت کوین، ارزش دلاری و یا یورویی بیت کوین را در داخل خود اپلیکیشن نشان می دهند. برای اطلاع لحظه ای از میزان ارزش کوین ها این روش بهترین است. به خاطر داشته باشید که شما برای مشاهده ی ارزش کنونی بیت کوین های خود به اتصال فعال به اینترنت نیاز دارید.

باید خاطر نشان کرد که نرخ مبادله ی بیت کوین دائما در حال نوسان است که دلیلش نیز میزان عرضه و تقاضای متغیر می باشد. در سال های اخیر حجم کلی تجارت بیت کوین بسیار افزایش داشته و بیشتر آن نیز در چین و ایالات متحده معامله شده است. جدای از این مسائل، نرخ تبادل بسیاری از نقاط دنیا ممکن است با رکود بازارهای اصلی بیت کوین (چین و ایالات متحده) صعود کند.

خرید حضوری بیت کوین

خرید حضوری بیت کوین روشی عالی برای خرید و فروش پول دیجیتال است. خرید حضوری نه تنها شما را با انتقال همتا با همتا آشنا می کند، بلکه روشی برای آشنایی و دیدار با افراد جدیدی است که علایق و افکاری مشابه شما دارند.

باید مراقب باشید و جوانب احتیاط را در نظر بگیرید. معاملات شخصی بیت کوین و جایی که پای مبالغ هنگفتی پول نقد در میان می آید، توجه زیادی را به خود جلب می نماید. سارقان در صورت اطلاع یافتن از معاملات شخصی بیت کوین فردی را که پول زیادی به همراه دارد ، هدف قرار می دهند.

پیش از آغاز یک معامله همتا به همتا لازم است مقدماتی را مهیا سازید . بی شک مهم ترین جنبه ی تکمیل هر شکلی از معامله بیت کوین ایجاد آدرس کیف پولتان است . به هر حال بدون داشتن این آدرس راهی برای ذخیره سازی بیت کوین وجود نخواهد داشت.

منابع قیمت روز بیت کوین References 

سایت COinmarket Cap.com نیز خیلی خوب است. در این سایت می توانید در یک نگاه تغییرات قیمتی پول های رمز پایه را ببینید و روند تغییرات قیمتی آن را دنبال کنید. در این سایت سرمایه ی کنونی بازار، حجم معاملات، قیمت و درصد تغییرات برای پول های مجازی نشان داده می شود. می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

bitcoinwisdom.com

coinmarketcap.com